Süleymanpaşa Hurdacı

Süleymanpaşa geri dönüşüm firması olarak her türde hurda alüminyum ticareti yapıyoruz. Hurda alırken bedelini yüklerken hesaplıyoruz.

Süleymanpaşa daki hurda piyasasının hurda fiyatlandırmasıyla hurda alım satımı hizmeti veriyoruz. Süleymanpaşa’da hurda hurda depoları içinde eşi benzeri bulunmayan kişiye özel hizmetler ile tercih ediliyoruz.

Süleymanpaşa merkezinde hurda alım firmasıyız. Süleymanpaşa’dan hurda ve az kullanılmış eşya alımı yapıyoruz. Süleymanpaşa’da hizmet veren Meksan Metal tecrübesiyle Süleymanpaşa da hurda alım hizmetlerini profesyonel anlayış ile birleştirmekteyiz.

Süleymanpaşada hurda alım satımı yapanların lideri olarak hizmetlerimizi sizin için bir araya getirdik. Hurdanızın edeceği parayı hesaplatmak için şimdi Meksan Metal iş yerimize ait destek hattını arayıp 4 dk içerisinde size özel fiyat teklifi edinebilirsiniz. Her cins hurda malzemeleri adresinizden almak için konum gönderdiğiniz adrese ekip gönderiyoruz. Miktarı yüksek hurda alüminyum,bakır,kurşun,demir,kablo alışverişinde yüksek fiyat fiyat teklifleri vermekteyiz. Süleymanpaşa hurdacı olarak Süleymanpaşa genelinde hizmet ediyoruz.

Süleymanpaşa hurdacısı olarak avantajlı fiyat listeleri ile hizmetinizdeyiz. Meksan Metal hurda malzemesi olanlara hafta sonlarıda hizmet vermeye devam ediyor. Hurda eşya alımlarında titizlikle profesyonel hizmet vermekteyiz.

Süleymanpaşa’da Hurdacı Telefon Numarası

Süleymanpaşa hurdacı telefonu iletişim sayfasının içinde bir tıkla tuşlayabileceğiniz şekilde yer alıyor. Bu sebep ile hurda atık satmak için bizleri aramanız yeterlidir. Zaman kaybetmeden telefonumuzu arayarak, en iyi hurda fiyat listesi ile hurdalarınızı değerinde satabilirsiniz.

Süleymanpaşa hurda malzeme alım faaliyetlerimizi verdiğimiz ilçeler içindedir. Bilindiği gibi hurdacılık ve geri dönüşüm geleceğe önem vermektir. Şayet sizde isterseniz biriktirdiğiniz malzemeleri satarak ülke ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. 1995’den bu yana on binlerce kiloda hurda plastiği geri dönüşüm ile Türkiye ekonomisine kazandırdık. Bu sayede çok daha fazla doğal kaynağın yok edilmesi önlendi.

Süleymanpaşada Hurda Alan Firma

Süleymanpaşa’da hurda kalay, hurda çelik, zamak, hurda torna artığı, çinko hurdası almaya devam etmekteyiz. Süleymanpaşa da adresten hurda çinko alım hizmetleri veriyoruz.

Süleymanpaşa’nın tümünde hurda malzeme alım satımı işlerini profesyonel ekipmanlarla yapmaya önem veriyoruz. Tonajlı kablo hurda ve bakır hurda, alüminyum hurda, sarı hurda, çinko, demir hurdası, hurda kurşun alımında yükseltilmiş fiyatlar sunuyoruz. Süleymanpaşada hurda alan firmalar arasında profesyonel hizmetler ve uzman çalışanlarımızla piyasadaki firmaların lideriyiz.

Hurdası olanların memnuniyetini öncelikli tutarak daha fazla çalışmaktan kazanarak hizmet vermeyi hedef edindik. Bu nedenden dolayı her türde profesyonel hizmeti kapınıza getirmeye çalışıyoruz. Bugün de siz değerli potansiyel müşterilerimize Süleymanpaşa’da hurda alan fabrikalar ile aramızdaki farkımızı ortaya sermiş olmaktayız.

Süleymanpaşa’nın Hurdacıları

Tecrübeli Süleymanpaşa hurdacısı mı arıyorsunuz? Süleymanpaşa’nın deneyimli hurdacısı Meksan Metal aramanızı bekliyor! Siz çok değerli müşterilerimizde her türden hurda kurşun satışı nedeniyle firmamızı aramalısınız.

Sürümden kazanmayı hedefleyerek piyasadan yüksek hurda fiyat listeleri sunuyoruz. Süleymanpaşa da geri dönüşüm firması olarak Süleymanpaşa’nın çevresinde hurda atık alım satımı yapıyoruz. Her miktardaki hurdalarınızın taşınması için yakın çevredeki hurda alım personellerimizi yönlendirmekteyiz. Hurdacılık sektöründe 27 senelik tecrübe ile sektöre liderlik ediyoruz. En yakın Süleymanpaşa hurdacı telefonumuzu arayabilirsiniz. Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde yaptığımız gibi Süleymanpaşa genelinde de hurda alım satım faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Profesyonel Tekirdağ hurdacı ihtiyaçlarınız için buradayız.

Demir Hurdası Alan Süleymanpaşa Hurdacı

Tonajlı pik hurda demir, inşaat hurdası, hurda inşaat demiri çubuğu (parça), döküm demir hurdası, hurda inşaat demiri alımı yapıyoruz. Hurda demir, yer kabuğunda çokça alım satımı yapılan madenler içerisindedir. Burada yayımlanan Süleymanpaşa extra demir hurda kilo fiyatını grubumuzda bedelsiz paylaşılmaktadır. Güncel demir hurda fiyat listesi için Süleymanpaşa hurdacı firmamıza ulaşabilirsiniz. Anlık demir hurdası fiyatları hakkında bilgi edinmek için sayfasının olduğu linke tıklayabilirsiniz. Süleymanpaşada toplama demir, dkp demir, extra demir, teneke, talaş demir hurdası ticareti yapan firmayız.

Süleymanpaşa da hurda demir alan yerler içinde bulunuyoruz. Bildirdiğiniz konumdan demir yangın merdiveni hurdası, asansör hurdası, çıkma demir kapı, tufal, pencere korkuluğu, alan firmayız.

Süleymanpaşa da Hurda Sarı Pirinç Alan Hurdacı Firmalar

Bu sayfadaki Süleymanpaşa merkezdeki sarı pirinç hurdası ton fiyatını üyelerimizle paylaşmaktayız. Sarı hurda alanlar konulu yazıyı inceleyin.
Süleymanpaşa hurda sarı fiyatları hakkında bilgi edinmek için arayın. Süleymanpaşa hurdacı firma Meksan Metal firmamızla hurda sarı alan hurdacılar arasındayız.

Meksan Metal olarak çubuk ucu parça sarı, sarı pirinç araiş hurdası, sarı pirinç araiş MS-70, sarı talaş MS-58 hurdası, pirinç sarı araiş hurda MS-64 alım satımında öncü firmayız. Süleymanpaşa’nın tümünde sarı külçe, hurda sarı araba radyatörü, fosfor bronz, hurda sarı fermuar talaşı, sarı su saati hurdası, kırkambar sarı hurda, sarı musluk alıyoruz.

Süleymanpaşada Hurda Kablo Alan Firmalar

%30 bakırlı kablo, %40 bakırlı kablo hurdası, hurda %50 bakırlı kablolar, elektrik kablosu hurdası ticaretinde tecrübeliyiz. Ptt kablo hurdası, hurda telefon kabloları, ptt kablo içi yağlı hurdası, ptt kablo içi deşe hurdaları satmayı isteyenler hemen bizi arayabilir. Daha detaylı bilgi için hurda kablo alan hurdacı konuyu inceleyin. Süleymanpaşa’da hurda kablo alımı yapıyoruz.

Süleymanpaşa’da yüksek tonajlı hurda kablo alımı yaparken değerinden pahalı teklifler gerçekleştiriyoruz. Süleymanpaşa nın en iyi hurdacısı ile mutlu bir hurda alımı yaşamanızı arzu ediyoruz.

Süleymanpaşa genelinde hurda kablo alan hurdacılar içinde en yüksek fiyatı vermekteyiz. İç tesisat kablosu hurdası, hurda antigron kablo, hurda enye kablo, tek damar kablolar, karışık kablo hurdası alan hurdacı firmasıyız. Süleymanpaşada yer altı kablosu, fare yemez kablo, yeraltı enerji kabloları, çelik zırh kablo hurdaları alımı esnasında piyasasının üstünde fiyatları öneriyoruz.

Süleymanpaşa’da Alüminyum Hurda Alımı

Hurda alüminyum levha, alüminyum radyatör hurdası, alüminyum kutu, alüminyum üretim artığı, alüminyum talaşı alım satımı yapmaktayız. piston, alüminyum profil hurda, alüminyum araiş hurdası, hurda alüminyum kartel, hurda alüminyum ofset matbaa Süleymanpaşa geri dönüşüm ve hurda firmasıyız. Buradaki Süleymanpaşa alüminyum hurdası fiyatları az önce güncellenmiştir. Kesin bilgi için sitemizdeki alüminyum alan hurdacılar içeriği inceleyin. Her çeşit tonajlı alüminyum hurda alım satımı yapılır.
Süleymanpaşa hurda alüminyum fiyatları bulunan listemize ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hurdacı firmamıza destek olanların yardımıyla daha hızlı deneyim kazanıyoruz.

Süleymanpaşada adresten parça alüminyum kompozit hurdası, alüminyum curuf hurdası, hurda klima alüminyum radyatör, profil eloksallı alüminyum almak için irtibat kurmanızı bekliyoruz. Tekirdağ Süleymanpaşa’da alüminyum hurdası alan hurdacılar arasında lideriz. Bizlere gösterdiğiniz destek nedeni ile müşterilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Çıkma alüminyum jant, hurda alüminyum sac levha, alüminyum tas tabak, petek, hurda alüminyum tel, alüminyum tencere tava alıyoruz. Kimyasal elementlerden biri sayılan alüminyumun simgesi AI ‘dir. Gümüş renkte, sünek metal çeşididir.

Süleymanpaşa Hurda Bakır Alan Hurdacı Firmalar

Süleymanpaşada bakır hurda alan hurdacılar içerisindeyiz. Süleymanpaşa hurda bakır fiyatları sormak için telefonumuza çağrı bırakabilirsiniz. Antigron hurdası, 1/2 bakır boru, hurda ince profil, bakır yanık hurda, soyma bakır, bakır talaş hurdası, kırkambar bakır hurdası alanlar içerisindeyiz. Kap kacak hurdası, ham madde, hurda levha, bakırlı petek, bakır eşya hurdası satışı yapmak için arayabilirsiniz. Süleymanpaşa da hurdacısı olarak hurda bakır alım satımında Yirmi yedi yıl içerisinde kazandığımız yeteneğe sahip kurumsal firmayız. Hurda bakır alan hurdacı sayfamızda geniş bilgilendirme mevcuttur. Burada yer alan hurda bakır fiyatları tüm Süleymanpaşa için geçerli olacaktır. Bakır alan Süleymanpaşa hurdacı şirketimizi tek tuşla arayarak profesyonel hizmetlerin keyfini sürmeye başlayın! TTR kırma bakır hurda, tel, bakır tencere, büyük bakır kazan, lama alımı yapmaktayız.

Krom Hurda Alımı

Adresten 316 kalite paslanmaz krom hurda, 310 krom paslanmaz hurda talaşı, 304 kalite paslanmaz krom hurda, hurda krom paslanmaz 316 kalite talaşı, 304 krom paslanmaz hurda talaşı, 310 kalite krom paslanmaz hurda alan hurdacı firmasıyız. Krom hurda alımı bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Süleymanpaşa’da hurda krom ticareti yapan hurdacı firmasıyız. Süleymanpaşa hurda krom paslanmaz fiyatları için yetkililerimizle irtibata geçin. Tekirdağ Süleymanpaşa da krom 430 kalite hurda talaşı, paslanmaz krom 202 hurdası, 430 kalite krom hurda, krom paslanmaz 201 hurda, hurda krom imalat artığı, 202 kalite paslanmaz krom hurdası talaşı, 201 krom paslanmaz hurda talaşı almaktayız.

Paslanmaz krom alan Süleymanpaşa hurdacı depsouyuz. Hurda nikelle karıştırıldığında paslanmaz oluşturulur. Sert metallerden olduğu için dolayı zırhlı araç dahil çoğu alanda hurda krom kullanıldığı bilinmektedir.

Süleymanpaşa da Plastik Hurda Alan Hurdacılar

Adresten hurda mavi kapak, kırkambar plastik, hurda beyaz şeffaf naylon, pimapen imalat artığı hurdası, temiz pet şişe hurdası alımı yapıyoruz. Plastik; Oksijen, (C) karbon, (H) hidrojen, azot ve bazı diğer organik ya da inorganik elementlerin oluşturduğu monomer ile polimer malzemeye denir.

Süleymanpaşa da polistiren kristal hurdası, ABS plastik hurda, jelatin hurdası, polipropilen moblen hurda ticaretinde öncüdür. Süleymanpaşa hurda plastik fiyatları öğrenmek için firmamıza ulaşın.

Hurda Karton Alımı

Süleymanpaşa çevresinde bristol hurda, hurda yeni gazete, kuşe kağıt hurda alımında lider konumdayız. Süleymanpaşa’da tonajlı A4 kağıt hurdaları, defter hurdası, hurda kağıt peçete, okul kitapları alıp satarken alışkanlık ettiğimiz extra hassasiyet sayesinde müşterilerimize çok daha fazla kazanma avantajı veriyoruz.
Süleymanpaşa hurda kağıt fiyatları bulunan listemize ulaşmak için arayın.

Geri dönüşüme kitap alan yerler hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz. Süleymanpaşada kağıt hurdası alan fabrikalar içerisinde profesyonel hizmet sunuyoruz. Yüksek hurda kağıt fiyatıyla hurda beyaz kağıt, kartonlar, karton koli, karışık renkli kağıt hurdası alıyoruz.

Süleymanpaşa da Raf Hurda Alım Satımı

Hurda depolama rafları işleri tecrübeli olduğumuz sektörlerdendir. Çoğunlukla iflas eden gıda depoları tarafından satılan teşhir reyonları, market rafı hurdası, çelik raf hurdaları, mağaza rafları, hurda demir raflar içlerinden personelimizce seçilen hala kullanılabilir 2. el raf hurdası satışı yapıyoruz.

2. el metal raf ihtiyaçlarınızda çıkma raflarla hizmet vermekteyiz. Konu hakkında daha geniş bilgiye ulaşmak maksadıyla ikinci el raf alanlar hakkında bilgi paylaştığımız sayfamızı incelemeniz yeterli olacaktır. Süleymanpaşa hurda metal raf fiyatları istemek için çağrı merkezimizi aramanız yeterlidir.

Süleymanpaşa Fabrika Bozumu

Her binanın projeleri diğerinden farklılık gösterir. Dolayısıyla yıkım şekilleri projeye göre yapılmalıdır. Süleymanpaşa fabrika sökümü işlerinde yeterli tecrübeye sahibiz.

Fabrika sökümünde önce yıkıma hazırlanan fabrika binasının incelikle dolaşılması gerekiyor. Bina yıkım işleri tamamlamak iş sağlığı ve güvenliği sebepleriyle risklidir. Uzman personeller tarafından kontrollü bir şekilde yapılması gerekir.

Süleymanpaşa Hurdacı Fiyatları

Anlık hurda fiyatları hakkında bilgi edinmek için arayın. Sitemizdeki hurda bakır fiyatları 2023 metine göz gezdirebilirsiniz. Fiyat listemizde paylaştığımız Süleymanpaşa hurda fiyatları anlık olarak güncel olarak değiştirilmektedir. Bütün hurda alımlarını yükseltilmiş hurda fiyatları ile gerçekleştiriyoruz.

Hurda Elektronik Alım Satımı

Elektronik çamaşır makineleri, 5 programlı bulaşık makinesi, saç kurutma makineleri, çay makinesi, ocak, ütü, mini buzdolabı, kombi, vantilatör, fırın, klima, ütü masası alımı yapıyoruz. Kontaktör, elektrik pano malzemeleri, akıllı telefon işlemcileri, şarj cihazı, röleler, elektrik trafosu parçaları, GSM baz kartları, termik röleler almaktayız. Laptop bilgisayar Hurdası fotokopi makineleri, lcd monitör, güç kaynağı, resim tarayıcı, renkli yazıcı, ram, ekran kartı, işlemci CPU, DDR rulo, sunucu, taşınabilir harddisk, elektronik kart, ana kart, ses kartı, ADSL modem satmak maksadıyla iletişime geçebilirsiniz. Her nevi elektronik alet için peşin olarak ödemeler yapıyoruz.

2. El Endüstriyel Restoran Malzemeleri Alımı

Titizlikle kullanılmış olan bulaşık makinaları, buz makineleri, çamaşır makinaları, mermer tezgah, pizza bekletme dolabı, tezgah üstü dolap alıyoruz. 2. El tabak tezgahı, cam bardak kurulama makineleri, tezgah üstü dolaplar, bardak, tabak, servis bıçağı, çelik tencere, kazan, tava, tepsi satmak isteyenler bu sayfadaki telefon numarasını arayabilirsiniz. Sanayi tipi cafe ve lokanta malzemeleri alımı yapıyoruz. Ayran köpürtme makinesi, kıyma makinesi, espresso makinesi, çay ocağı için elektrikli dobaj, su sebili, tabldot, mısır makineleri ihtiyaçlarınızı karşılamaktayız. Depomuzdaki döner ocağı, teşhir dolapları, hamur kazanı, restoran tipi 4 gözlü ocak, aspiratör, paslanmaz krom evye, paslanmaz krom küvet, davlumbaz, yemek dilendiricileri vb. endüstriyel otel ve mutfak aletlerini görmek amacı ile sizleri işyerimize davet ediyoruz.

2.El İnşaat Malzemesi Alımı

Bunun ile birlikte ne yazık ki iflas eden şirketlerden aldığımız defolu fayans ve kalebodurlar, su geçirmez laminant parke, çatı tavanları, kiremitler satıyoruz. İnşaat alanlarında inşaat vinci, alçı karıştırma mikseri, boya makinesi, harç karıştırma makinesi az kullanılmış demir iskele, hurda 2.el plywood alım satımı yapıyoruz. Yıkılan depo binalarından alınan kullanılabilir durumda 2. el demir kapı, mutfak dolapları, pimapen pencereler satıyoruz.

Süleymanpaşada İkinci El Hurda Jeneratör Alanlar

Hayatı kolaylaştırılan elektriğin karşılanamadığı verilemediği yerlerde jeneratörlerden yararlanılmaktadır. Bilindiği gibi her tür malzemenin ömrünü tamamlayıp bozulması ve kullanılamaz hale gelmesi kaçınılmazdır. Ama eski jeneratörler bozukda olsa alıcı bulabilir. İkinci el jeneratör hurdası alım satımı yapıyoruz.
Süleymanpaşa ikinci el jeneratör fiyatları sormak için arayabilirsiniz. 2.el jeneratör satanlar bizlerden fiyat teklifi hemen arayın.

Süleymanpaşa Çelik Çatı Sökümü

Çelik çatı makası sökümü konusunda tecrübeliyiz. Sökümden kalan parça çelikler geri dönüşüm yöntemleriyle değerlendirilir. Kapalı alanlar için en önemli konulardan biri hiç şüphesiz çatısıdır. Çelik çatı kaplamaları uzatmaya yaramaktadır. Tekirdağ Süleymanpaşa’da çelik konstrüksiyon bina sökümlerinde tecrübeli personellerimiz ile güvenli hizmet vermekteyiz. Prefabrike yapı ve çelik konstrüksiyon spor kompleksleri sökümü yapılırken binanın inşa projelerine dikkat edilmelidir. Bu sayede 2.el çatı makasları ve 2.el çelik konstrüksiyon malzemesi olarak satılabilecekler alıcılar sunulabilir. Hızlı kapatma açısından en ideal olanı çelik çatılardır. Panel çatı, kenet çatı, metal çatı, skylight, tonoz çatı, hareketli cam çatı, polikarbon çatı çeşitleri bulunmaktadır. Tüm bu çelik çatı projelerinin sökümü birbirinden değişik yöntemlerle tamamlanır.

Kurşun Hurdası Alımı

Cevherleri patlatma, kazma, kırma ve öğütme ve benzeri aşamalar sayesinde çıkarılır. Ekstraktif metalurji yöntemleri ile işlenir. Doğada nabit olarak bulunabilen madenler içerisindedir. Kurşun madeni kimyasal maddeler ve pigmentlerde, radyasyon yalıtımlarında, mühimmat üretiminde, çeşitli alaşımlarda, akü imalathanelerinde, kabloların yalıtımlarında, benzin katkısı olarak kullanılmaktadır. Kurşun eski tarihlerden günümüze kullanılmakta olan metaller arasındadır. Süleymanpaşa hurdacı Meksan Metal olarak kurşun levha, Çatı minare kurşunu, kurşun boru hurda, kurşun yağmur oluğu alıyoruz. Ayrıca Süleymanpaşa da çinko hurdası alımlarına özel fiyat listesi sunuyoruz. Çinko hurdası satın alan yerler arayışındaysanız hemen arayın.

Süleymanpaşa da Akü Hurda Alımı

Akü, yalnızca motor çalıştırmada kullanmakla sınırlı kalmazlar. Bununla birlikte alıcılara elektrik akımı göndermek, voltaj ve amperaj dengelemesi yapmak yüksek devirlerde alternatörlerin ürettiği voltaj düzeltmek amacı ile akünün işidir. Süleymanpaşa hurda akü fiyatları için arayabilirsiniz. Kuru akü hurdaları, sulu akü hurda, küçük akü hurdası alım hizmeti veriyoruz. Ateşleme, aydınlatma ve çalıştırma işleri için elektrik enerjisine ihtiyaç duyulan yerlerde akümülatörler kullanılmaktadır. Elektrik enerjisinin kimyasal enerji biçiminde depolanmasını sağlayarak ihtiyaç duyulduğunda elektrik enerjisi şeklinde vermeye yarar. Aküler; arabalar ve benzeri enerjiye ihtiyaç duyulan toplu veya bireysel taşıma araçlarıyla bazı elektrikli araç gereçlerde kullanılmaktadır.

2.El Hurda Sac Alan Hurdacı

Hurda sac geri dönüşüm yapan fabrikalar tarafından toplanır. Kapı, varil, sandviç panel, çatı kaplaması üretimlerinde kullanılmaktadır. Çeşitli tekerlekli arabaların kapaklarında, gemi ve uçak gövdelerinde sıkça kullanılmaktadır. Varil sandviç panel, kapı, çatı üretimlerinde kullanılmaktadır. Tüm saydığımız eşyalardan sac levha hurdası çıkarılmaktadır. Sac; demirin ince veya kalın levha biçimine getirilen halidir. Silindirler arasında farklı kalınlıklarda düzleştirilerek üretilir. İhtiyaca göre belirlenmiş ebat ve boyutlarda kesilir. Kış bahçesi tavanı kaplamak için kullanımı uygun olan oluklu sac satın alabilirsiniz. Süleymanpaşa’da sac hurda alan işletmeler arasındayız.

Hurdacılar Sitesi Süleymanpaşa

Tekirdağ Süleymanpaşa hurdacılar sitesi içerisinde profesyone hizmet sunmaktayız. Kesinlikle hurda araç veya otomobil hurdası almıyoruz. Bu nedenle hurda oto yedek parça için çağrı kabul etmiyoruz. Bundan eminiz Süleymanpaşa oto sanayi sitesinde hurda araba parçası işleri yapan yerler bulabilirsiniz. Rica ederiz bu tarz işlerinizde o işle uğraşan hurdacıları arayınız.

Süleymanpaşa organize sanayi bölgesi hurdacısı olarak hizmet veriyoruz. Hurda ticareti yaparken ayrım yapmadan alıyoruz. Nema 46, Nema 23, Nema 34, Nema 17 step motor hurdası alıyoruz.

Hurda titanyum, nikel hurdası, karbür hurdası, motor hurda, imalat artığı satmak amacıyla irtibata geçebilirsiniz.

Süleymanpaşa da Hurda Çinko Alan Hurdacılar

Çinko metali, yerkabuğunda en çok çıkarılabilen elementlerden birisidir. Süleymanpaşa hurdacı firma olarak çinko çatı sökümü, hurda çinko levha alımı amacı ile güncel fiyat sunuyoruz. Açık gri mavimsi renkteki çinkonun atom numarası 30’dur.

Çinko, antik dönemlerden bu yana bilinen bir cevherdir. Ama ne yazık ki kullanım yöntemi ve üretimi tam manasıyla öğrenilemediğinden öteki metaller ile karıştırılarak kullanılmaktadır. Çinko elementi siyanür, halojen, amin, amonyak iyonlarıyla kompleks bileşikler oluşturuyor.

Süleymanpaşa Hurdacı
0 (534) 367 46 09 Whatsapp İle Yazın